MOWA ZALEŻNA 01 – zmiany

Wszystkie możliwe zmiany, które należy uwzględnić, kiedy chcesz przytoczyć czyjeś słowa. Każda taka zmiana znajduje się na oddzielnym kafelku.

10,00 

Opis produktu:

MOWA ZALEŻNA 01 – zmiany

Co tu znajdziesz?

Kafelki do gry modułowej

z wszystkimi możliwymi zmianami, które należy uwzględnić w przytaczaniu czyichś słów.

Co otrzymasz?

– 1 plik PDF, 4 str. =
– 2 x 48 kafelków =
– z wyszczególnionymi zmianami typowych czasowników (np. was/were → had been), zaimków (I → he/she), przymiotników dzierżawczych (your → my/our), określeń związanych z miejscem (these → those), określeń związanych z czasem (tonight → that night), a także czasów ze schematami zmian (Past Simple | II,-ed / did+I → Past Perfect | had + III).
– połowa kafelków to formy, które podlegają zmianie (z mowy niezależnej / na kafelkach z jaśniejszym tłem), druga połowa kafelków zawiera korespondujące zmiany (z mowy zależnej / na kafelkach z ciemniejszym tłem) – jak w przykładach powyżej.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, które elementy w zdaniu należy zamienić chcąc przytoczyć czyjeś słowa. W pliku znajdziesz wszystkie możliwe zmiany przedstawione w czytelny sposób, najprościej jak się da. Zacznij od poznania pojedynczych elementów – bez spędzających sen z powiek nazw czasów. Zobacz, jak zmieniają się pojedyncze charakterystyczne czasowniki, określenia czasu, zaimki oraz przymiotniki dzierżawcze i zrozum mechanizm działania zmian.

Jeśli chcesz spojrzeć trochę szerzej, przejdź do zrozumienia schematów, które rządzą zamianą czasów i trybów warunkowych. Mowa zależna nie chce mieć przed Tobą tajemnic. Pozwól sobie ją odkryć! Krok po kroku.

Jak grać?

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że to typowa gra Memory. Z dwoma zestawami kart, które trzeba dobrać w pary. Jeśli rzucisz okiem jeszcze raz 😉 , zobaczysz, że możesz z tych zestawów wycisnąć duużo więcej. Przede wszystkim, możesz stworzyć z nich pełnoprawną planszówkę. Zajrzyj do tego wpisu! Dowiedz się więcej i odkryj całą masę innych możliwości, które dają kafelki.

Przydatne linki:

O co chodzi w Modułowej Grze Planszowej. / Dlaczego warto. / Pomysły, jak wykorzystać kafelki inaczej.
〉 Kafelki START – FINISH.
〉 Kafelki POLA SPECJALNE.
〉 Inne kafelki ZADANIOWE.
Wszystkie dostępne kafelki.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „MOWA ZALEŻNA 01 – zmiany”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *