egzamin ósmoklasisty – powtórka słownictwa

Cześć.
27 05 2021 – w ten dzień, jeśli jesteś ósmoklasistą, trzeba będzie się zmierzyć z zadaniami egzaminacyjnymi z języka angielskiego. Niby ponad trzy miesiące na przygotowania i powtórki, ale nie ma co zwlekać. Materiału cała masa, czas nie stoi w miejscu, a czasami wymarzona szkoła średnia jest tylko o jeden punkt z egzaminu za daleko.

Dziś zajmiemy się słownictwem. Za niedługo pojawi się gramatyka, a później kolejno każda z części egzaminu, tzn. słuchanie, funkcje językowe, czytanie, środki językowe i pisanie.

Na początek zobaczmy, co trzeba opanować. Rzućmy okiem na tabelę, którą przygotowało wydawnictwo Egis. Po lewej standardowe wymagania, po prawej wymagania w 2k21 – okrojone o elementy na szaro z powodu, wiadomo, koronki i zdalnego nauczania.

tabela z wymaganiami z zakresu słownictwa na egzaminie ósmoklasisty w 2021
Źródło: https://egis.com.pl/pl/strefanauczyciela/egzaminosmoklasisty/egzamin_osmoklasisty_2021

Skoro teorię już znamy, to czas na praktykę. Z pomocą znów przychodzą wydawnictwa. Na swoich quizletowych kontach stworzyły foldery z zestawami słów z podziałem na działy, a nawet pod-działy. Teraz tylko zostaje sprawdzić jakie wydawnictwo stworzyło nasze repetytorium i ćwiczymy, powtarzamy, utrwalamy. Oczywiście korzystanie z zestawów innych wydawnictw nie jest zabronione, a nawet wskazane, zwłaszcza jeśli słówka z własnego repetytorium mamy już w jednym palcu. 

Express Publishing / Egis
Macmillan
Macmillan dla klasy 7
Nowa Era
Oxford
Pearson

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji korzystać z Quizleta, otwórzcie YouTube i  wpiszcie hasło “jak korzystać z quizleta”. Wszystko będzie jasne jak słońce. 

A jak w tę powtórkę ze słownictwa do egzaminu ósmoklasisty wpisują się Lingobordy? Naturalnie z planszówką. Poniżej znajdziecie szablon gry, żeby dopasować go totalnie do swoich powtórkowych potrzeb.
* Napiszcie z jakiego działu słówka są na danej planszówce. Jeśli zrobicie kilka planszówek, łatwiej będzie później odnaleźć tę, którą chcecie. (Właśnie po to jest ten niebieski pasek nad planszą.)
*
Wpisujcie w pola najbardziej oporne do przyswojenia słówka i wyrażenia.
* Wybierzcie, gdzie chcecie ustawić pola specjalne.
* Wpiszcie, co ma się dziać, kiedy ktoś na nich stanie.
(Po garść inspiracji kliknijcie tu albo skoczcie na Instagram.)

Zaproście do powtórek koleżankę lub kolegę, wciągnijcie w naukę słówek babcię, dziadka, ciocię albo wujka, sprawdźcie jak dobrze zna angielski starszy brat albo siostra. Tylko nie czekajcie z tym na ostatnią chwilę. Zacznijcie dziś. I to bez wkuwania na siłę!kliknijcie – pobierzcie – zagrajcie

LINGOBORDY – Egzamin ósmoklasisty_powtórka słownictwa

uczcie się słówek spędzając czas z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *